6. kolo TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Sokol Podhorní Újezd

Opatovice - Podhorní Újezd 29 : 22 ( 13 : 12 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Sokol Podhorní Újezd   29:22 (13:12)

rozhodčí: Aleš Václavík z Jihlavy

obránci – M. Straník, Jakub Hruška, M. Leugner, L. Dobruský, Jindřich Hruška

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, R. Staněk, V. Bittner, P. Hruška, M. Bittner

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: R. Staněk 10x, Z. Bittner 8x, V. Práchenský 5x, V. Bittner 4x, P. Hruška 1x, M. Bittner 1x

Ve Východočeském derby, před slušnou návštěvou 150 diváků nastoupila obě družstva k 6. kolu 2. ligy mužů. Oba týmy se dobře znají, u soupeře je dlouhodobě největší individualitou kanonýr Patrik Bajer, na kterého se všechny týmy soutěže připravují, ale málokdo jej dokáže ubránit.  Začátek vyšel lépe pro hosty, Opatovičtí v útoku ztratili  technickými chybami několik míčů a rázem platil stav v páté minutě 1:2 a v desáté 3:4. I přes těsnou osobní obranu P. Bajera se dokázal tento hráč za první čtvrthodinu 4x prosadit. Na druhé straně zavelel k obratu domácí kapitán Z. Bittner. Třemi góly v řadě se Opatovičtí ve 24. minutě poprvé v utkání ujali vedení 9:8. I v dalších minutách padalo stále hodně branek na obou stranách, v Opatovické brance se nedařilo oběma gólmanům a poločas končil za těsného rozdílu 13:12 pro domácí. Ve druhé půli se výrazně zlepšila Opatovická defenzíva, ve 37. minutě již domácí vedli 17:13. Výborný zápas hrál Opatovický střelec R. Staněk, jeho deset branek bylo důležitou položkou v konečném účtování. Deset minut před koncem na tabuli svítil stav 23:18 a mohli nastoupit i další hráči z lavičky. Zápas se už v klidu dohrál a za vítězství 29:22 berou oba body domácí. Nejlepší hráči utkání byli hostující Patrik Bajer /10 branek/ a domácí Martin Leugner.