Ostopovice - Humpolec 16 : 16 ( 9 : 10 )
Podhorní Újezd - Opatovice 26 : 28 ( 14 : 14 )

TJ Sokol Podhorní Újezd - TJ Sokol Opatovice n.L.   26:28 (14:14)

obránci – M. Straník, Jakub Hruška, M. Jarolímek, Jindřich Hruška, L. Dobruský

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, R. Staněk, V. Bittner, P. Hruška

trenér – J. Hruška vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: Z. Bittner 11x, R. Staněk 7x, V. Práchenský 6x, V. Bittner 4x

Ve Východočeském derby se na Jičínsku Opatovičtí představili už v 17. kole druhé ligy mužů před velice slušnou návštěvou fanoušků domácích i hostů. Oba týmy jsou vždy spíše útočně naladěny a dala se očekávat klasická branková přestřelka, při které se diváci baví, už méně gólmani a trenéři. Do utkání mnohem lépe vstoupili domácí, pátá minuta 3:0, když všechny branky střílel P. Bajer. Opatovičtí na druhé straně nechávali vyniknout domácího gólmana nebo nastřelovali tyče. První Opatovickou branku vstřelil až v šesté minutě V. Práchenský, ale hosté stále v zápase ztráceli, 13. minuta 9:4 a za Podhorák se začal prosazovat M. Zítko. Po změnách a rozestavení Opatovické obrany a příchodem kanonýra Z. Bittnera se přeci jen začal obraz hry měnit. Hosté dokázali v závěru první půle skóre srovnat na 14:14. Ve druhé části hry se většinou oba týmy střídali ve střílení branek, 40. minuta 17:17. Zlom v utkání přišel deset minut před koncem, Opatovičtí aktivní hrou několikrát vybojovali míč a Zdeněk Bittner třemi zásahy v řadě zařídil poprvé v utkání vedení o dvě branky, 55. minuta 23:25. Domácí se stále nevzdávali a ještě stihli snížit. Definitivní tečku předvedl v posledních minutách nekompromisní střelbou pod nohy gólmana Roman Staněk. Závěr si již Opatovičtí hráči pohlídali a za vítězství 26:28 berou oba body. Tímto výsledkem se Opatovičtí definitivně po roční odmlce vracejí, již pět kol před koncem soutěže, do nejvyšší soutěže. Velká gratulace kompletnímu týmu za 17 zápasovou šňůru utkání v soutěži bez porážky !