4.kolo TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Sokol Vracov

TJ Sokol Opatovice n. L. – TJ Sokol Vracov 31:27 / 16:15 /

brankář – A. Ansorgová, M. Čierasová

obránci – L. Neradová, T. Krátká, Š. Hanušová, V. Benková, L. Matějková, P. Dulíčková

útočníci – B. Bittnerová, Petra Janková, Pavla Janková, N. Prudičová, Š. Bittnerová

trenér – V. Benková, vedoucí – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 21x, N. Prudičová 5x, Petra Janková 3x, Pavla Janková 2x

Před zápasem řešilo Opatovické družstvo žen, vzhledem k nemocným hráčkám, složení obrany. Už první minuty naznačily, že oba útoky budou převyšovat obrannou hru obou týmů. Rozhodčí Lenfeld nestačil zapisovat branky, v patnácté minutě platil stav 10:10 a branek stále přibývalo. V domácím dresu hrála vynikající zápas útočnice B. Bittnerová, která jen za první půli vstřelila 12 branek! Podobně produktivní, ale byly i Vracovské útočnice a poločas skončil za minimálního rozdílu 16:15. Ve druhé půli změnil Opatovický tým organizaci obrany a v některých momentech se podařilo vybojovat míč, důležité zákroky předvedla i gólmanka M. Čierasová. Rozdíl ve skóre tak vyšplhal až na 4 branky. Tento rozdíl se v závěrečných deseti minutách, především díky mimořádně produktivnímu útoku, podařilo domácím udržet. Konečný stav 31:27 a první vítězství pro Opatovické ženy ve druhé lize bylo na světě. Jako nejlepší hráčky utkání byly vyhodnoceny z Vracova útočnice R. Svitálková a domácí kanonýrka B. Bittnerová.