14.kolo TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Sokol Vracov

TJ Sokol Opatovice – TJ Sokol Vracov 25:19 / 11:11 /

rozhodčí: Pavel Kotlář z Nového Města nad Metují

brankář – A. Ansorgová, M. Čierasová

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, V. Benková, L. Matějková, P. Ďulíčková, J. Lupoměská

útočníci – Petra Janková, B. Bittnerová, Pavla Janková, N. Prudičová, L. Benková, Š. Bittnerová

trenér – L. Bittner vedoucí – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 13x, Petra Janková 6x, Pavla Janková 3x, N. Prudičová 3x

Za úmorného vedra, které postupně výrazně ovlivnilo tempo druholigového utkání, se střetly Opatovické ženy s družstvem Sokola Vracov. Domácí nastoupili bez obránkyně L. Neradové, jinak byli kompletní. První část utkání prakticky neexistovaly obrany obou týmů, brankářky nestačily tahat míče z branek a skóre rychle narůstalo, 14. minuta 8:8. Poté předvedly gólmanky několik skvělých zákroků a útočné formace přestaly být tolik produktivní. Do přestávky se družstva rozcházela za stavu 11:11. Druhý poločas začal lépe Vracov, branky střílelo duo Hurtíková – Svitálková a hosté rázem vedly o 2 branky. Domácí tým ale rychle zareagoval a během dalších 5 minut skóre otočil na 15:14, na brankovišti Vracova se nejvíce prosazovaly Opatovické kanonýrky Barča Bittnerová s Petrou Jankovou. Rozhodující zlom v utkání přišel deset minut před koncem, kdy Vracov střelecky odpadl a domácí navýšili své vedeníaž na šest branek. Za vítězství 25:19 berou Opatovice zaslouženě oba body.