8.kolo TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Plzeň Újezd

TJ Sokol Opatovice n.L. – TJ Plzeň Újezd 20:19 / 12:11 /

rozhodčí: Jan Adámek z Přeštic

obránci – J. Křovák, Jindřich Hruška, M. Straník, M. Jarolímek, Jakub Hruška

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, B. Štefanča, R. Staněk, V. Bittner

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: Z. Bittner 5x, V. Práchenský 5x, V. Bittner 5x, B. Štefanča 3x, R. Staněk 2x

V neděli nastoupili Opatovičtí hráči proti úřadujícímu Mistru ČR z Plzně. Začátek opět patřil hostům, dvojice P. Titl a J. Jahoda zařídili vedení Plzně 0:2 a 2:3. Za domácí první dvě branky vstřelil V. Bittner. Ve třinácté minutě opět vedli hosté o dvě branky 4:6. Domácí zabrali v útoku i obraně a v minutě šestnácté již platil srovnaný stav 6:6. Důležité zákroky v brance domácích předváděl opakovaně vynikající V. Pospíšil. Pro Opatovický tým důležitý úsek hry přišel v rozmezí 20. a 23. minuty, kdy vstřelil čtyři rychlé branky a poprvé v zápase vedl o 2 góly, stav 10:8. Hosté ukázali svoji kvalitu a těsně před koncem poločasu srovnali. Už po odpískání řádné hrací doby dostal příležitost z trestného hodu Z. Bittner a z úhlu překvapil Plzeňské hráče, poločas 12:11. Druhá část hry nezačala pro domácí příliš dobře, ukvapenou nepřipravenou střelbou přišli opakovaně o míč. Hosté toho využili a rázem opět vedli, 40. minuta 14:15, 45. minuta 16:17. Opatovičtí povzbuzováni svými diváky zvýšili obrátky, skvělé zákroky v brance opět předvedl gólman V. Pospíšil. Dařilo se i obranné trojici, která několikrát vybojovala míč. V útoku řádilo duo střelců V. Práchenský s V. Bittnerem. To vše pomohlo k průběžnému stavu 20:17. Poslední minuty se snažili hrát domácí na jistotu, Plzeň ještě dokázala stáhnout rozdíl ve skóre na 19:20, ale na více již nezbyl čas. Oba důležité body berou Opatovičtí. Jako nejlepší hráč zápasu byl z Plzně vyhodnocen útočník Jan Jahoda. U domácích ocenění získal, v neděli vynikající, gólman Vladimír Pospíšil.