7.kolo TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Sokol Podlázky

Opatovice - Podlázky 24 : 22 ( 13 : 11 )

TJ Sokol Opatovice n.L. – TJ Sokol Podlázky 24:22 / 13:12 /

rozhodčí: Jan Adámek z Přeštic

obránci – J. Křovák, Jindřich Hruška, M. Straník, M. Jarolímek, Jakub Hruška

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, B. Štefanča, R. Staněk, V. Bittner

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: Z. Bittner 7x, V. Práchenský 6x, R. Staněk 6x, B. Štefanča 4x, V. Bittner 1x

V sobotním utkání do Opatovic přijelo družstvo z předměstí Mladé Boleslavi, Sokola Podlázek. V nejvyšší soutěži je sice nováčkem, ale dosavadní výsledky ukazují, že tento tým se chce v 1. lize „zabydlet“ dlouhodobě. První minuty patřili hostům, třetí minuta 0:2. Opatovický útok se dostal do několika střeleckých situací, ale proti byl výborný gólman Podlázek. V sedmé minutě platil stav 2:4, v jedenácté 3:6. Domácí trenér reagoval oddechovým časem a změnou složení obrany i útoku. Tyto změny pomohly, důležité branky začal střílet Z. Bittner. Skóre se začalo postupně srovnávat, zásadní moment přišel v posledních minutách poločasu, kdy Opatovičtí nejen poprvé srovnali, ale brankou Z. Bittnera šli poprvé v zápase také do vedení, 13:12. Druhá půle začala přesnou střelbou útočníků na obou stranách, dvakrát se prosadili Opatovický V. Práchenský i Podlázecký M. Černý.  Důležité momenty nastaly v úseku mezi 40. a 43. minutou, kdy domácí utekli ve skóre na tři branky, 18:15. V těchto chvílích dobře pracovala Opatovická obrana s gólmanem J. Hrubým. Hostům začal rychle ubíhat čas na srovnání průběžného stavu, několikrát ztratili míč nepřipravenou nebo zbrklou střelbou. Pokud již dali branku, ihned odpověděli produktivní Opatovičtí útočníci. Důležité vítězství si již domácí vzít nenechali a oba body po výsledku 24:22 zůstali doma. Nejlepší hráči utkání domácí Vojta Práchenský a za Podlázky Kryštof Kučera.