4.kolo TJ Sokol Opatovice n.L. - Sokol Tymákov

TJ Sokol Opatovice n. L. – Sokol Tymákov 19:19 / 9:8 /

rozhodčí: Aleš Lenfeld z Prahy

obránci – J. Křovák, Jindřich Hruška, M. Straník, M. Jarolímek, Jakub Hruška

útočníci – Z. Bittner, B. Štefanča, R. Staněk, V. Bittner, V. Práchenský, P. Bajer

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: Z. Bittner 8x, P. Bajer 6x, B. Štefanča 2x, R. Staněk 2x, V. Práchenský 1x

Nedělní utkání se hrálo na mokrém terénu za mírného deště. Lépe začali hosté, dva góly vstřelil L. Zimmermann. Teprve poté předvedl totéž na druhé straně B. Štefanča. V desáté minutě platil stav 2:3, v patnácté 5:4, důležité branky střílel Z. Bittner. V závěru poločasu byl rozdíl ve skóre minimální, rozdílovou branku vstřelil P. Bajer, poločas 9:8. Druhou půli začali lépe domácí, dvojice střelců Z. Bittner a P. Bajer byla k nezastavení a ve 42. minutě svítil na tabuli průběžný stav 15:12. Několik míčů sebrala hostům i dobře pracující obrana s gólmanem J. Hrubým. Bohužel se Opatovickým v dalších minutách nepodařilo udržet rozdíl ve skóre a naopak Tymákov se střelecky opět dostal do hry třemi góly v řadě. 50. minuta a remízový stav 15:15. V dalších minutách vždy na gól domácích odpověděli stejně hosté. Pět minut před koncem za stavu 18:18 nechtělo žádné družstvo udělat chybu, hrálo se opatrně. Necelou minutu před koncem se prosadil Z. Bittner a hosté šli do posledního útoku, který skončil trestným hodem. Po jeho zahrání odpískal rozhodčí za hru nohou obránce velice sporný pokutový hod ve prospěch Tymákova. Už po řádné hrací době byl tento hod proměněn P. Kakešem a utkání skončilo nerozhodně 19:19. Vzhledem k průběhu celého zápasu se jedná o ztrátu jednoho bodu pro Opatovice. Jako nejlepší hráči utkání byli vyhodnoceni L. Zimmermann z Tymákova a domácí gólman J. Hrubý.