17.kolo TJ Sokol Opatovice n.L. - Draken Brno

Opatovice - Draken 10 : 0 ( 0 : 0 )
Studénka - Rokytnice 11 : 21 ( 6 : 11 )

TJ Sokol Opatovice n.L. – Draken Brno 10:0 / 0:0 /

rozhodčí: Jan Václavek z Náchoda

Utkání bylo zkontumováno ve prospěch domácích pro neoprávněný start hráč fružstva hostí

Zápas na hřišti skončil následovně

TJ Sokol Opatovice n.L. – Draken Brno 18:17 / 11:6 /

brankář – V. Pospíšil, M. Bittner

obránci – J. Křovák, Jindřich Hruška, M. Straník, Jakub Hruška, P. Živčák

útočníci – Z. Bittner, B. Štefanča, R. Staněk, V. Práchenský, V. Bittner, P. Bajer

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: V. Práchenský 6x, B. Štefanča 4x, R. Staněk 4x, Z. Bittner 2x, V. Bittner 2x

Zápas proti Brněnskému týmu začal pro domácí velice dobře. Opatovičtí doslova vlétli do utkání a v šesté minutě vedli již 4:1, přesně mířili všichni útočníci, obrana hostů nevěděla, koho má dříve bránit. V dalších minutách dvěma brankami zkorigoval skóre hostující R. Kováč, na kterého vzápětí reagoval stejným způsobem Opatovický V. Práchenský. Ve 20. minutě platil stav 7:4 a domácí stále udržovali dostatečný odstup ve skóre.  Důležité zákroky si připisoval domácí gólman V. Pospíšil. V závěru první půle po rychlé akci přesně zakončil R. Staněk a poločasový stav 11:6 dával naději na pohodové vítězství v utkání. Do druhé části hry vstoupili domácí velice vlažně, útok ztrácel jeden míč za druhým nepřipravenou nebo nepřesnou střelbou a obrana přestala fungovat. V Brněnském dresu se rozehrál vynikající střelec J. Obrlík, který během prvních deseti minut skóroval celkem 5x. Ze zápasu bylo rázem drama, 40. minuta 14:12, 50. minuta 16:14. V 54. minutě stáhli hosté výsledek na nejtěsnější rozdíl 17:16. Zkušenější domácí již další drama nepřipustili a velice důležitou brankou R. Staňka dvě minuty před koncem opět vedli o dvě branky, hosté stihli už jen korigovat na konečných 18:17. Důležité dva body tak zůstaly doma. Jako nejlepší hráči utkání byli vyhodnoceni útočník hostů Jan Obrlík /8  branek/ a domácí gólman Vladimír Pospíšil.