1.kolo TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Sokol Rokytnice

Opatovice - Rokytnice 15 : 21 ( 10 : 10 )

TJ Sokol Opatovice n. L. – TJ Sokol Rokytnice 15:21 / 10:10 /

rozhodčí: Lukáš Zimmermann z Tymákova

obránci – J. Křovák, Jindřich Hruška, M. Straník, P. Živčák

útočníci – Z. Bittner, B. Štefanča, R. Staněk, P. Bajer, V. Bittner, V. Práchenský

trenér – L. Bittner, vedoucí – J. Hruška

branky Opatovic: V. Práchenský 5x, P. Bajer 3x, V. Bittner 3x, B. Štefanča 2x, Z. Bittner 1x, R. Staněk 1x

První utkání nové sezóny odehráli Opatovičtí v domácím prostředí proti týmu z Rokytnice u Přerova. První branku vstřelili hosté, ale domácí rychle odpověděli hezkou brankou B. Štefanči. Až do deváté minuty se oba soupeři střídali ve střelbě branek, stav 4:4. V úseku mezi 10. až 15. minutou se hosté utrhli do vedení o 3 branky, 4:7. Rokytnické branky převážně střílel J. Havlík. Domácí zabrali a v dalších minutách opět srovnali stav až na poločasový výsledek 10:10, důležité góly zaznamenal V. Práchenský. V první půli se hrála rychlá házená, rozhodčí musel korigovat některé zákroky především Rokytnické obrany žlutými kartami. Druhou část hry zahájili domácí brankou V. Bittnera, vzápětí mohl zvýšit skóre P. Bajer, ale brankář soupeře byl proti. Hosté opět srovnali, 36. minuta 12:12. V domácí obraně došlo ke zranění velice dobře hrajícího P. Živčáka, který zápas již nedohrál. V následujících minutách ztratili domácí útočníci několikrát míč nepřipravenou nebo nepřesnou střelbou zatímco hosté trpělivou hrou a přesnými zásahy především F. Cieslara pomalu navyšovali průběžné skóre. V 53. minutě platil stav 14:17. V závěrečných minutách již Opatovičtí hráli vabank, bohužel bez brankového výsledku. Rokytničtí tak již bez problémů dovedli zápas do vítězného konce a za výsledek 15:21 odvezli oba body.