17. kolo TJ Sokol Opatovice n. L. – TJ Přeštice 22:18 / 12:10 /

rozhodčí: Miroslav Přikryl z Rokytnice u Přerova

obránci – J. Křovák, Jindřich Hruška, M. Straník, P. Živčák, L. Dobruský, Jakub Hruška

útočníci – Z. Bittner, B. Štefanča, R. Staněk, V. Práchenský, P. Hruška, V. Bittner

trenér – L. Bittner, vedoucí – M. Hrubý

branky Opatovic: Z. Bittner 8x, B. Štefanča 7x, R. Staněk 5x, V. Práchenský 1x, P. Hruška 1x

Nedělní prvoligové utkání se odehrálo na mokrém terénu, většinou ale bez deště, ten se objevil až v závěrečných deseti minutách. Začátek vyšel lépe hostům z Přeštic, na obě jejich branky odpověděl Opatovický B. Štefanča. I v dalších minutách byly hosté v nejtěsnějším vedení, 10. minuta 3:4, 15. minuta 5:6. Střelecky zářil Přeštický útočník P. Kydlíček se kterým měla domácí obrana problémy po celé utkání. Dokázal se prosadit na brankovišti i střelou z větší vzdálenosti. Na domácí straně se ale začal prosazovat kanonýr Z. Bittner /7 branek v prvním poločase/. Teprve ve dvacáté minutě se poprvé v zápase Opatovičtí ujali vedení, stav 8:7. Dvě minuty před přestávkou již domácí vedli 12:8. Místo aby v klidu dohráli poločas, dovolili soupeři, po vlastních chybách, dva kontaktní góly na poločasový výsledek 12:10. I druhou půli začali Opatovičtí v útlumu, svůj první gól vstřelili až ve 38. minutě B. Štefančou. A protože střeleckou chuť neztratil Přeštický P. Kydlíček /celkem 12 branek/ bylo rázem srovnáno na 12:12. Bohužel se zranil i střelec Z. Bittner a s domácími to nevypadalo příliš dobře. Naštěstí v rozhodujících chvílích zabrala Opatovická obrana a hlavně gólman J. Hrubý, který předvedl několik vynikajících zákroků. Na druhé straně na sebe vzali odpovědnost ve střelbě branek B. Štefanča a R. Staněk. Opatovičtí si tak postupně opět vypracovali náskok 2-3 branek, který již do konce utkání nepustili, konečný stav 22:18 a oba body zůstali doma.

Jako nejlepší hráči utkání byli vyhodnoceni Přeštický útočník Pavel Kydlíček a domácí brankář Jiří Hrubý.