TJ Sokol Opatovice – 1. NH Brno 14:15 / 5:6 /

rozhodčí: Jan Václavek z Náchoda a Aleš Lenfeld z Dobrušky

obránci – J. Křovák, Jindra Hruška, J. Moravec, M. Straník, Jakub Hruška

útočníci – Z. Bittner, B. Štefanča, V. Bittner, V. Práchenský, P. Bajer, R. Staněk, M. Bittner

trenér – Libor Bittner, vedoucí – Miloš Hrubý

branky Opatovic: Z. Bittner 7x, B. Štefanča 3x, V. Práchenský 2x, P. Bajer 2x

Do prvního čtvrtfinálového utkání nastoupila obě družstva se všemi dostupnými hráči před velice hezkou návštěvu 200 diváků! Po celý zápas hrozil déšť, ale nakonec počasí vydrželo a pomohlo ke kvalitnímu průběhu. První minuty hráli prim obě obranné řady s gólmany. První branku obdržely domácí až v páté minutě, v desáté platil stav 2:2, v patnácté 3:3. Na góly se útočníci pořádně nadřeli, ale za delší konec stále tahali zkušení hosté z Brna. Trpělivou hrou a především proměňováním trestných hodů ze středu brankoviště se odpoutali ve skóre už na 3:6. Opatovičtí zabrali na ještě vyšší obrátky a poločas skončil stále hratelným skóre 5:6. Ve druhé části hry se opět hrála cca 12 minut nesmírně vyrovnaná házená, 42. minuta 8:9. Všechny góly střílel za domácí Zdeněk Bittner. Naopak za Brno se skvěle rozehrál útočník M. Novotný, který se individuálně dokázal prosadit a vstřelit důležité góly. V této fázi zápasu přišli domácí několikrát o míč nepřesnou nebo nepřipravenou střelbou, skvěle chytal i Brněnský gólman. Hosté opět utekli ve skóre až na 10:15 v 55. minutě. Opatovičtí se nevzdali a podporováni skvělým publikem v posledních pěti minutách 4x skórovali a dotáhli se na nejtěsnější rozdíl 14:15. K vyrovnání v závěru chybělo opravdu málo.

rozhodčí: Robert Pechal z Veselí n. M. a Miroslav Kovář z Humpolce

útočníci – Z. Bittner, B. Štefanča, V. Bittner, V. Práchenský, R. Staněk, M. Bittner

branky Opatovic: V. Bittner 3x, B. Štefanča 2x, Z. Bittner 2x, R. Staněk 2x, V. Práchenský 1x

V nedělní odvetě byl vyrovnaný průběh do zhruba 20. minuty a stavu 4:3 pro domácí. Opatovičtí útočníci se velice těžko prosazovali proti, místy až za hranici pravidel, tvrdě hrající obraně Brna. Rozhodčí tuto hru bohužel připustili a karetními tresty šetřili. Poločas 7:3. Ve druhé půli si již domácí výsledek pohlídali, v 41. minutě platil stav 13:5 a osudu utkání bylo rozhodnuto. Příležitost dostali i další hráči z lavičky, v závěru Opatovičtí skóre upravili na konečných 17:10. Poděkovat musíme 30 věrným fanouškům, kteří neváhali jet podpořit svůj tým. Do semifinále postupuje 1. NH Brno, pro Opatovické hráče končí sezóna, která se už nyní může vyhodnotit jako ta nejúspěšnější za uplynulé tři roky, kdy hrají nejvyšší soutěž.