TJ Sokol Opatovice n. L. – Sokol Krčín 16:15 / 6:9 /

rozhodčí: Miroslav Kovář z Humpolce

obránci – J. Křovák, J. Moravec, Jindra Hruška, M. Straník, Jakub Hruška

útočníci – Z. Bittner, B. Štefanča, V. Bittner, V. Práchenský, M. Bittner

trenér – Libor Bittner,  vedoucí – Miloš Hrubý

branky Opatovic: Z. Bittner 12x, V. Práchenský 2x, V. Bittner 1x, B. Štefanča 1x

V regionálním derby se utkali Opatovičtí s družstvem z Nového Města nad Metují, Sokolem Krčín. Domácí postrádali dlouhodobě zraněného beka Pavla Živčáka a také útočníka Romana Staňka. Hosté přijeli v nejsilnější sestavě včetně, střelce Ondřeje Václavka. Zápas se odehrál před početným obecenstvem z obou táborů za chladného počasí, ale bez deště. Úvod a prakticky i celý první poločas patřil Krčínu. Rychle se ujali vedení, 0:3, později v 17. minutě zvyšovali dokonce až na 3:7. Za domácí byl jediný schopen korigovat stav vynikající Zdeněk Bittner, ale jinak se Opatovický útok trápil a totéž se dá říci i o obranné řadě, která si dlouho neuměla poradit především s velice aktivním Ondřejem Václavkem / za první půli celkem 7 branek /. Do přestávky se odcházelo za vedení Krčína 6:9. Začátek druhého poločasu vyšel domácím. Během prvních deseti minut vstřelil tři branky, Krčín pouze jednu a rázem na tabuli svítil hratelný stav 9:10. Stále vynikající výkon předváděl ostrostřelec Zdeněk Bittner, ale konečně se také přidali i jeho spoluhráči. V 46. minutě dokázali poprvé v utkání domácí vyrovnat / 12:12 / a následně šli do vedení o 1-2 branky. V závěru se snažili Opatovičtí co nejdéle držet míč na polovině soupeře, případně i vstřelit branku. Zkušení hosté jim, ale jednoduše dohrát zápas nedovolili a aktivní hrou získali možnost, z trestu na brankovišti již po konci utkání, získat bod za remízu. K závěrečné střele se postavil, v zápase produktivní, Václavek, ale svoji možnost i díky zásahu gólmana Pospíšila neproměnil. Vítězem derby se tak stali Opatovičtí hráči a to především za svůj výkon ve druhé půli. Jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti byl po zásluze vyhlášen domácí Zdeněk Bittner, celkem 12 branek!