TJ Sokol Opatovice nad Labem - Sokol Tymákov    22:18 / 9:10 /

rozhodčí: Jan Málek z Raspenavy
obránci – J. Křovák, Jindřich Hruška, M. Straník, D. Janura, Jakub Hruška
útočníci – Z. Hruška, V. Práchenský, V. Bittner, B. Štefanča, R. Staněk, M. Bittner, Z. Bittner, P. Jančík
branky Opatovic: V. Práchenský  10x, V. Bittner 7x, B. Štefanča 3x, R. Staněk 2x

Předehrávka 16. kola byla zároveň posledním utkáním podzimní části 1. ligy mužů. Domácí nastoupili bez obránce Pavla Živčáka, hosté na stejném postu postrádali Zdeňka Danielku, naopak v útočné formaci nechyběl nejlepší Tymákovský střelec, zapůjčený pro tuto sezónu z Čakovic, Lukáš Zimmermann.  Začátek lépe vyšel hostům, kteří se ujali vedení a v 5. minutě vedli 1:3. Domácí reagovali snížením skóre, ale po celý první poločas neustále vedl minimálním rozdílem Tymákov, poločasový výsledek 9:10 pečetil proměněným pokutovým hodem kanonýr Zimmermann. Opatovické akcie držel vysoko, v neděli mimořádně produktivní Vojta Práchenský, který během první půle zamířil přesně v šesti případech /celkem 10 branek /.
I druhá půle se odvíjela podobně, stále minimální rozdíl ve skóre, 35. minuta 12:12, 45. minuta 14:15. Rozhodující zlom v utkání nastal deset minut před koncem, kdy třemi góly v řadě posunul domácí Braňo Štefanča Opatovické družstvo do trháku, důležité zákroky předvedl i gólman Vladimír Pospíšil. Hosté na obrat v utkání již nestačili reagovat. V závěrečných minutách došlo jen k úpravě celkového výsledku utkání na 22:18. Důležité dva body tak zůstaly v Opatovicích, které přezimují na 7. místě prvoligové tabulky se 12 body.