TJ Sokol Opatovice nad Labem  - TJ Plzeň Újezd    17:16 / 9:4 /

rozhodčí: Jan Václavek z Náchoda a Pavel Kotlář z Nového Města nad Metují
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, R. Kubelka, D. Janura
útočníci – Z. Hruška, V. Práchenský, V. Bittner, B. Štefanča, R. Staněk, M. Bittner, P. Jančík
branky Opatovic: V. Bittner 6x, B. Štefanča 5x, V. Práchenský 4x, R. Staněk 2x

2.čtvrtfinále play-off

TJ Plzeň Újezd – TJ Sokol Opatovice nad Labem  29:14 / 11:6 /

rozhodčí: Jan Adámek z Přeštic a Pavel Kotlář z Nového Města nad Metují
branky Opatovic: V. Bittner 6x, B. Štefanča 5x, V. Práchenský 2x, R. Staněk 1x

Sobotní utkání začalo s téměř hodinovým zpožděním, které bylo způsobeno, bohužel tragickou, dopravní nehodou na dálnici D11 z Prahy do Hradce Králové…
Domácím vyšel úvod utkání proti vysokému favoritu z Plzně skvěle. Během deseti minut svítil na tabuli stav 5:1. Svůj nejlepší jarní zápas hrála obranná řada a gólman V. Pospíšil, v útoku se nejvíce dařilo V. Bittnerovi. Za hosty se v první půli dokázal opakovaně prosadit pouze L. Beneda, další útočníci P. Titl s R. Tycarem i přes velikou snahu naráželi na konsolidovanou obranu, případně gólmana. Poločas 9:4 dával slušné šance domácím. Ve druhé půli rozjeli zkušení hosté přece jen svoji rychlou kombinační hru a utkání nabralo na zajímavosti. Domácí stále hráli maximálně soustředěně, ale přece jen občas došlo k technickým ztrátám míčů, které Plzeň dokázala trestat. V 45. minutě již bylo srovnáno na 13:13. Opatovičtí se ale nevzdávali, důležité branky vstřelil  R. Staněk a na druhé straně pochytal několik těžkých střel gólman V. Pospíšil. Pět minut před koncem vedli Opatovičtí 17:14 a schylovalo se k závěrečnému dramatickému konci. Domácí už nikam nespěchali, v obraně se obětavými zákroky zaskvěl J. Křovák, Plzeň ještě zvýšila obrátky, ale na více než redukci výsledku již nedošlo. Konečný stav 17:16 a cenná výhra nad úřadujícím Mistrem byla na světě.

V neděli bylo všem jasné, že budou chtít Plzeňští napravit svůj výpadek. Nastoupili maximálně koncentrovaně a od počátku vedli. Mladý Opatovický tým vzdoroval pouze většinu prvního poločasu, obrana ještě stačila reagovat na rychlé výpady všech reprezentantů Čech, kteří se na hřišti v Plzeňském dresu sešli. Ve druhé půli za prvních 15 minut vstřelili Opatovičtí jedinou branku a bylo rozhodnuto. Závěr již domácí odehráli s jistotou, v hostujícím týmu dostali příležitost i další hráči z lavičky. Plzeň tak zaslouženě postupuje do semifinále play-off 1.ligy mužů, kde se utká s Dobruškou. Pro Opatovické skončila úspěšná sezóna, ve které coby nováček naplnili předsezónní cíl, udržení nejvyšší soutěže i pro další hrací ročník.