9. kolo: 1. NH Brno - TJ Sokol Opatovice n. L.

TJ S. Nezvěstice       -      TJ Avia Čakovice           22  :  21      (13 : 11)
TJ Plzeň Újezd A       -     TJ Příchovice                   26  :  18     (15  :   9)
TJ DIOSS Nýřany     -     TJ Přeštice                       22   :  19     (12  : 12)
Sokol Dobruška A     -     TJ Stará Ves n/Ondř.     25  :  18     (14  :   8)
Sokol Krčín                -     Sokol Svinov                    14   :    9     (  5   :   4)
1. NH BRNO              -     TJ S. Opatovice n/L.       26   :  23     (19  : 15)

1.NH Brno - TJ Sokol Opatovice nad Labem  26:23 /19 : 15/

rozhodčí: Lukáš Gorpiel ze Studénky
brankář – M. Bittner, J. Hrubý
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, R. Kubelka, Jakub Hruška, D. Janura
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, R. Staněk, V. Práchenský
branky Opatovic: Z. Bittner 15x, Z. Hruška 4x, V. Práchenský 4x

Průběh utkání

Za ideálního slunečného počasí, ale bez pracovně zaneprázdněného gólmana Pospíšila nastoupili Opatovičtí na hřišti ambiciózního týmu 1. NH Brno, který každým rokem bojuje o nejvyšší příčky v prvoligové soutěži.

Od prvního hvizdu rozhodčího hrály prim v utkání útočné formace obou soupeřů. V té domácí se skvěle předvedl Jaroslav Horák, nejlepší házenkář roku 2009, autor 13 branek  (9 v prvním poločase). Pokud se gólově neprosadil, dokázal uvolnit a nahrát do jasných střeleckých pozic svým kolegům v útoku.

I Opatovičtí, ale mají excelentního kanonýra, který v utkání dominoval a byl nejlepším hráčem zápasu. Přesnou střelbou se prezentoval Zdeněk Bittner, který se svými 15 brankami (10 v první půli !) doslova znemožnil obrannou hru domácích.  Branek v úvodním poločasu neustále přibývalo, brankáři i obránci se neustále měnili, nicméně skóre vyrostlo na rekordních 19:15.

Začátek druhé půle vyšel lépe Opatovicím, dvěma rychlými góly se přiblížily na dostřel a domácí znervózněli.  V útoku začali Brněnští hrát mnohem opatrnější házenou, v obraně přibylo více tvrdých zákroků a hra se tak často přerušovala. V samotném závěru předvedli domácí taktickou hru a bez dalších problémů dovedli utkání k vítězství.