TJ Sokol Opatovice n.L. Sokol Dopbruška 10:10 (5:5)

útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, Staněk, Práchenský, M. Bittner
branky Opatovic: Z. Bittner 6x, Z. Hruška 4x

Průběh utkání

V regionálním derby a za velice studeného a deštivého počasí proti sobě nastoupili oba týmy před cca 100 nejvěrnějšími fanoušky z obou táborů.

Od úvodu již bylo patrné, že na těžkém terénu bude rozhodovat více bojovnost a trocha štěstí než kombinační akce okořeněné o střely z větší vzdálenosti. První branka padla až ve třetí minutě po střele domácího kanonýra Zdeňka Bittnera. Dobruška prakticky ihned odpověděla přesným zásahem Tomáše Ulrycha.

V desáté minutě svítil na tabuli průběžný stav 2:2 a obě obrany s brankáři se překonávali v bojovnosti i nasazení. Poté si světlejší chvilku vybral dobrušský kapitán Josef Tomáš a dvěma góly zařídil vedení hostů 2:4. Na dlouhých téměř dvacet minut to ale byly branky poslední.

Ke skvělému výkonu se rozchytal Opatovický gólman Vladimír Pospíšil. Domácí se začali prosazovat i v útoku a v 25. minutě otočili na 5:4 brankou domácího kapitána Zdeňka Hrušky. Poslední slovo měl opět nejlepší útočník Dobrušky Tomáš, který zařídil poločasové skóre 5:5.

Do druhé půli vstoupili lépe hosté a dvěma brankami se opět odpoutali v průběžném skóre. Domácí reagovali přesnější střelbou a stále si udržovali minimální odstup. Ve 40. minutě platil stav 7:8. V hektickém závěrečném dějství nejprve domácí Zdeněk Hruška otočil skóre na 9:8, aby se poté Dobruška prosadila 2x po sobě a v posledních pěti minutách vedla 9:10. Závěrečnou minutu odehrál Opatovický tým na útočné polovině, ale na kluzkém hřišti si stále nebyl schopen připravit rozhodující střelu.

Rozhodčí Baumruk odpískal konec utkání a zároveň trestný hod z cca 8 metrů, ke kterému se postavil Zdeněk Bittner. K velkému nadšení domácích se přesnou střelou dokázal prosadit a srovnat stav na konečných 10:10. Vzhledem k průběhu utkání byla dělba bodů spravedlivá a oba týmy si zaslouží za předvedený výkon uznání.