TJ Sokol Opatovice nad Labem – Dioss Nýřany  17:14 (10:5)

rozhodčí: ing. Jiří Maiwaelder z Brna

brankář – Pospíšil, Hrubý
obránci – Křovák, Živčák, J. Hruška, Kubelka, Janura
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, Staněk, Práchenský, M. Bittner

branky Opatovic: Z. Bittner 5x, Z. Hruška 5x, R. Staněk 4x, V. Bittner 2x, V. Práchenský 1x

Průběh utkání

V nedělním utkání přijel do Opatovic jeden z favoritů nejvyšší soutěže mužů Dioss Nýřany, navíc posilněn výhrou o den dříve v Brně. Domácí chtěli napravit sobotní výpadek v utkání s Přešticemi a potěšit opět skvělé domácí obecenstvo.

V úvodu úřadovali zkušenější hosté, první branku vstřelil Nýřanský Brada. Domácí ale nijak výrazně nezaostávali a v prvních 15 minutách téměř vždy našli rychlou odpověď, průběžný stav 3:4. Poté se karta začala obracet a nadšený výkon Opatovického týmu slavil během dalších 10 minut několikrát úspěch. V 25. minutě svítil na tabuli stav 7:4 a především dvojice v útoku Z. Bittner a Z. Hruška našla recept na jinak výborného gólmana Nýřan Průchu.

Na druhé straně profesorsky hrající útočníci Nýřan naopak neomylně mířili do brankové konstrukce Opatovic, či úplně mimo nebo je dokázal několikrát vychytat výborný domácí brankář Pospíšil. Celkem jednoznačný poločasový stav 10:5 dával tušit senzaci. Do konce utkání bylo ovšem daleko.

Ve druhé půli Nýřany dokázali stáhnout rozdíl ve skóre na 2-3 brankový rozdíl, přesnou střelbou se prezentoval Nýřanský Gabriel. Opatovičtí ale více soupeři nedovolili a taktickou hrou celého týmu zakončenou téměř vždy brankou dovedli zápas k vítězství a zisku důležitých 2 prvoligových bodů.