TJ Sokol Opatovice - TJ Přeštice    23:24 (10:11)

rozhodčí: Jiří Bláha z Dobříše

brankář – Pospíšil, M. Bittner
obránci – Křovák, Živčák, J. Hruška, Kubelka, Hájek
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, Staněk, Práchenský, Jančík

branky Opatovic: Z. Bittner 11x, V. Bittner 5x, V. Práchenský 3x, Z. Hruška 3x, R. Staněk 1x

Průběh utkání

Za ideálního počasí a opět před skvělou návštěvou cca 200 diváků nastoupili Opatovičtí v dalším kole 1. ligy mužů proti týmu z Plzeňska - TJ Přešticím. A úvod to byl pro domácí famózní, v desáté minutě svítil na světelné tabuli stav 5:1 a především autor prvních čtyř branek Vašek Bittner exceloval.

Jenže hosté už mají v nevyšší soutěži něco odehráno a na tento stav reagovali změnou v rozestavení obranné řady a také v útoku se začal prosazovat nejzkušenější z Přeštických, kapitán Rudolf Lang. Skóre se začalo pomalu obracet a v 19. minutě již bylo vyrovnáno na 7:7. I poté byli lepší v zakončení hosté a do poločasu se oba soupeři rozcházeli za stavu 10:11.

Začátek druhé části hry vyšel skvěle domácímu ostrostřelci Zdeňku Bittnerovi, který třemi brankami stále udržoval nejtěsnější brankový rozdíl, 37. minuta stav 13:14. Na druhé straně dělali největší problémy Opatovické obraně Přeštičtí kanonýři Lang a Šelep, kteří s jistotou proměňovali své střelecké pokusy.

Domácí neustále měnili rozestavení své obrany a mezi 45. až 55. minutou utkání se podařilo stáhnout až tříbrankový náskok soupeře na remízový stav 21:21. Hra na obou stranách gradovala a tři minuty před koncem Opatovice vedly 23:22. Jenže hosté nejen že rychle srovnali, ale také v poslední minutě technickou chybou přišli Opatovičtí o míč. Přeštice vyrazily do útoku a získaly trestný hod po ukončení řádné hrací doby. Poslední střelu utkání z cca 8 metrů zahrával jeden z Přeštických střelců a tvrdou ranou tuto výhodu využil a získal tak pro svůj tým oba body.

Velká škoda pro domácí, dramatickému zápasu by mnohem lépe slušela remíza.