TJ Sokol Opatovice nad Labem  - TJ Avia Čakovice 23 : 19 (10 : 9)

J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, R. Kubelka, D. Janura
útočníci –
Z. Hruška, V. Práchenský, V. Bittner, B. Štefanča, M. Bittner

branky Opatovic: V. Práchenský 10x, V. Bittner 7x, B. Štefanča 5x, Z. Hruška 1x

Před důležitým zápasem byly karty rozdány jasně, domácímu týmu, pro potvrzení prvoligové příslušnosti, stačil získat jeden bod. Soupeř z Čakovic nutně potřeboval body dva. Obě družstva nastoupila v kompletních sestavách, hosté v útoku s nejlepším prvoligovým střelcem Lukášem Zimmermannem. První branku vsítil hned v první minutě domácí Václav Bittner, ale hosté vzápětí přesnou střelou svého kanonýra odpověděli. Poté se ujali vedení Čakovice, trpělivou, ale efektivní hrou svého útoku vedli v desáté minutě již o tři branky 2:5. Opatovičtí, povzbuzováni početným publikem, následně především hezkými brankami Braňa Štefanči srovnali na 7:7 v minutě patnácté. Od této chvíle se ujali iniciativy v utkání Opatovice a do konce prvního poločasu stále o jednu branku vedli, poločas 10:9. Po přestávce Čakovice rychle srovnali, ale za domácí začala úřadovat dvojice Vašek Bittner a Vojta Práchenský, několika povedenými akcemi se Opatovičtí poprvé v zápase ujali více brankového vedení, 40. minuta a průběžný stav 15:12. V těchto okamžicích utkání domácí podržel gólman Vláďa Pospíšil, dokázal pochytat nejen několik těžkých střel, ale především zlikvidovat dva pokutové hody. V obranné řadě se k němu přidal vynikající Jirka Křovák a rázem bylo o osudu utkání rozhodnuto. Opatovičtí již bez větších problémů dovedli utkání k vítěznému konci a zisku dvou důležitých bodů, konečný stav 23:19.