TJ Stará Ves nad Ondřejnicí - TJ Sokol Opatovice nad Labem 14 : 18 (8 : 7)

rozhodčí:  Jiří Havlík z Rokytnice u Přerova

brankář – Pospíšil, M. Bittner

obránci – Křovák, Živčák, J. Hruška, Kubelka, Hájek, Janura

útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, Staněk, Práchenský, Jančík

střelci branek: Václav Bittner 8x, Zdeněk Bittner 6x, Vojtěch Práchenský 3x, Zdeněk Hruška 1x

Průběh utkání

Ke druhému utkání sezóny nastoupili Opatovičtí s přímou podporou svých věrných fanoušků na hřišti Staré Vsi nad Ondřejnicí. Domácí v prvním kole prohráli u jednoho z favoritů soutěže, týmu 1.NH Brno a v tomto zápase počítali s prvními body.

První branku vstřelili sice domácí, konkrétně útočník Hyneček, ale Opatovice rychle odpověděli hezkou střelou Vojty Práchenského. V dalších minutách neustále Stará Ves vedla, nejčastěji o jednu branku, hosté se ale stále drželi v těsném závěsu. Důležité branky vstřelil Zdeněk Bittner. Pokud už hosté skóre srovnali, ani jednou se jim nepodařilo vsítit vedoucí branku, příležitostí k tomu měli několik.

V dalších momentech zápasu držel vysoko Opatovické akcie výborný gólman Pospíšil, který pochytal několik vyložených šanci Staré Vsi. Závěr poločasu odehrál zkušeně domácí tým, dlouho držel míč a v samotném závěru vstřelil branku, která znamenala těsné vedení po první půli.

Do druhé části hry vlétli domácí mnohem lépe, během tří minut 2x rozvlnili síť Opatovické branky a navýšili průběžné skóre na 10:7. V té chvíli nikdo netušil, že v dalších cca 15 minutách dokážou pouze jedinkrát překonat skvělého brankáře Pospíšila, ke kterému se soustředěným výkonem přidala celá Opatovická obrana.

Nna druhé straně se začalo blýskat na lepší časy a po několika brankách Zdeňka Bittnera a Vojty Práchenského svítil na tabuli v 50. minutě stav 12:12. A protože se hned poté prosadil i nejmladší z tria bratrů Bittnerů Václav, šli hosté poprvé do vedení. Domácí notně znervózněli, několik míčů zbytečně ztratili a především jeden z domácích obránců se nechal zbytečně vyloučit. Oslabený tým Staré Vsi poté již nedokázal čelit rychlým Opatovickým akcím a především Vašek Bittner na závěr předvedl střeleckou exhibici.

Opatovické družstvo, tak nadšenou hrou všech zúčastněných, dokázalo svého soupeře porazit a připsat si první vítězství a další body do tabulky. Zvláštní poděkování patří skupině cca 30 fanoušků, kteří svůj tým neúnavně povzbuzovali po celé utkání.