12. kolo: TJ Sokol Opatovice n. L. - Sokol Svinov

Domácí
HostéSkóre
TJ Avia Čakovice

TJ DIOSS Nýřany
21:20 (10:10)
TJ Plzeň Újezd A

TJ S. Nezvěstice
26:21 (12:9)
TJ Příchovice

TJ Přeštice
16:18 (8:7)
TJ Sokol Opatovice n.L.
Sokol Svinov 16:16 (8:10)
1. NH BRNO

Sokol Dobruška
19:15 (11:7)
TJ Stará Ves n/Ondř.

Sokol Krčín
20:16 (10:7)

Informace o utkání

TJ Sokol Opatovice nad Labem – Sokol Ostrava Svinov  16:16 / 8:10 /

rozhodčí: Aleš Liška z Plzně
sestava Opatovic:
brankář – V. Pospíšil, M. Bittner
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, R. Kubelka, Jakub Hruška, D. Janura
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, R. Staněk, V. Práchenský, P. Jančík
branky Opatovic: Z. Bittner 13x, V. Bittner 2x, Z. Hruška 1x

Průběh utkání

Do posledního podzimního utkání vstupovali hosté z Ostravy v roli favorita. Průběžné druhé místo Sokola Svinov v prvoligové tabulce a především výsledky z posledních zápasů signalizovali výbornou formu a herní pohodu.

Rychlou první branku utkání vstřelil domácí Václav Bittner, ale úvodních dvacet minut byli lepší hosté. Neustále vedli, místy až o čtyři branky. Opatovicím hrála velice dobře obrana s brankářem Pospíšilem, ale v útoku se kromě kanonýra Zdeňka Bittnera nikdo dlouho nedokázal prosadit. I proto vyšel první poločas lépe Svinovu, stav 8:10.

A také úvod druhé části utkání vyzněl pro hosty, dvěma brankami se odpoutali v průběžném skóre na 8:12. Výborně hrála sehraná dvojice v útoku Tománek – Horáček. Jenže domácí mají svého lídra, který dokáže strhnout i ostatní spoluhráče, ostrostřelce Zdeňka Bittnera. Svou produktivitou stále držel domácí ve hře a jelikož se dařilo i Opatovickým obráncům a gólmanovi začali domácí ukrajovat z náskoku, až se v 45. minutě ujali vedení 13:12.

Od této chvíle se rozpoutal taktický boj na obou brankovištích. Nikdo nechtěl ukvapeně ztratit míč, nicméně domácí jej drželi posledních několik minut utkání a trpělivou hrou čekali na správný okamžik. Ten přišel těsně před koncem, ale brankář hostů byl skvělým zákrokem proti a zápas skončil remízou 16:16. Vzhledem k průběhu utkání je bod pro obě strany spravedlivou odměnou za předvedené výkony.

Mohlo by vás zajímat:

Přidejte komentář