TJ Sokol Nezvěstice TJ DIOSS Nýřany 23:23 (14:12)
Sokol Dobruška Sokol Svinov 13:21 (6:10)

TJ Sokol Opatovice nad Labem – Sokol Krčín   18:18 / 10:11 /

obránci – Křovák, Živčák, J. Hruška, Kubelka, Hájek

útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, R. Staněk, Práchenský, Jančík

branky Opatovic: Z. Bittner 10x, V. Bittner 5x, Z. Hruška 2x, R. Staněk 1x

Průběh utkání

Před výbornou návštěvou 250 diváků nastoupili domácí proti vicemistru ČR z Nového Města nad Metují družstvu Sokola Krčín v úvodním utkání 1. ligy mužů. Opatovičtí byli oslabeni o útočníka Štefanču, který stále laboruje se zraněným kolenem z konce loňské sezóny, Krčín přijel bez gólmana Chmelíka a obránce Šefce.

První branku vstřelil Opatovický Václav Bittner, ale zkušení hosté rychle otočili na 1:2 v páté minutě. Následující dlouhé minuty nebyly schopni oba útoky vstřelit branky a skóre se tak výrazněji změnilo až ve 13. - 14. minutě, kdy domácí, srovnali na 4:4. Individuálně se prosadil Opatovický kanonýr Zdeněk Bittner. Na druhé straně opakovaně přesně mířil Ondřej Václavek a držel tak stále pro hosty těsné vedení, které tento hráč potvrdil i těsně před odchodem do kabin. Poločasový stav 10:11 ale stále dával domácím reálnou naději do druhé části hry.

Opatovičtí do druhého poločasu změnili složení a rozestavení obranné trojice, změny v sestavě nastaly i u Krčína. Oba týmy se ve skóre neustále hlídaly, stav ve 45. minutě 16:16 signalizoval drama do poslední minuty. Vypjatému a nervóznímu závěru utkání napomohl svým nepřesným rozhodováními na obě strany po celé utkání rozhodčí Liška. Vynikající domácí publikum hnalo své hráče do útoku a v 55. minutě již Opatovičtí vedli 18:17. Závěr se odehrál v hektické atmosféře, domácí neudrželi míč v útočném pásmu a nejzkušenější z Krčínských útočníků Kamil Zimla dokázal stav srovnat na konečných 18:18.

Před zápasem by to byl pro domácí skvělý výsledek, ale vzhledem k průběhu skvělé druhé půle se jedná o jednobodovou ztrátu. Přesto to byl pro diváky skvělý zápas s mnoha hezkými i dramatickými momenty.