6. ročník sportovního soustředění mladšího a staršího žactva oddílu Národní házené TJ Sokol Opatovice nad Labem

Čenkovice v Orlických horách  4. 7.–11. 7. 2009

Již 6. ročníku oddílového soustředění TJ Sokol Opatovice n. L. se zúčastnilo 30 dětí, o které se v průběhu celého týdne staralo 8 trenérů a vedoucích. Akce se uskutečnila v rekreačním areálu ATLAS REAL v Čenkovicích v Orlických horách. Ubytování jsme měli zajištěno převážně ve čtyřlůžkových pokojích, stravování 5x denně v jídelně ubytovny.

Společné fotoKe sportovnímu vyžití bylo k dispozici škvárové hřiště, kurt pro volejbal, nohejbal a další písčitý kurt pro plážový volejbal. Díky vlastní dovezené brance na házenou mohli děti trénovat po skupinách některé z mnoha herních cvičení. Trenéři se hlavně zaměřili na míčovou techniku a fyzickou kondici, pro kterou byl okolní kopcovitý terén ideální.

Protože nás během týdne potrápilo velice proměnlivé počasí mohli jsme se také věnovat trochu teorii, větší i menší děti zvládly testy z pravidel NH, vítězové byli oceněni některými z mnoha cen věnovanými partnery Opatovické házené.

Poslední den soustředění byl také naplánován sportovní test – sedmiboj, který byl složen z tradičních míčových i fyzických disciplín. Mezi staršími vyhrála Petra Janková a Martin Bauer, v mladší kategorii dominovala Barča Bittnerová a Filip Pechánek.

Všichni také absolvovali celodenní pěší výlet. Menší skupina tvořená nejmladšími podél toku Čenkovičky a ta větší náročný 18 km pochod na Suchý vrch do nadmořské výšky 975 m a potom dále do dělostřelecké tvrze Bouda, která byla vybudována v letech 1935–1938 pro plánovanou obranu našich hranic.

Z mimo sportovní činnosti nesmím zapomenout na netrpělivě očekávanou stezku odvahy. Někteří jí prošli bez zaváhání, někteří s menšími či většími problémy, ale test odvahy zvládli nakonec úplně všichni. Poslední večer si děti vyžádaly diskotéku obohacenou o zajímavé soutěže.

A na závěr hodnocení celého soustředění nesmím zapomenout zveřejnit hezkou básničku Karolíny Hanovcové, kterou zajímavě shrnula své dojmy z akce.

Byli jsme teď na soustředku,
měli jsme tam diskotéku.
Byla tam i stezka odvahy,
všichni jsme se trochu po...lekali.
Byla tam i strašidla,
paní nám tam vařila.
Pořád se tam trénovalo,
až nás to pěkně štvalo.
Byli jsme i na výletě,
šlapali jsme pěkně hbitě.
Občas nám i zapršelo,
ale nám to nevadilo.
Měli jsme i táborák,
nebyl žádnej bramborák.
Hezky jsme se nacpali
a pak jsme se zasmáli.
Bylo hodně pokojů,
chodili jsme do schodů.
Bylo to tu prima,
neobjevila se ani rýma.
Zase někdy naviděnou,
za rok zase nashledanou.