9. ročník tréninkového soustředění žactva

TJ Sokol Opatovice nad Labem

Vracov  30.6. – 7.7. 2012


V Jihomoravském Vracově se uskutečnilo již 9. ročník tréninkové soustředění žactva oddílu národní házené TJ Sokol Opatovice nad Labem.
Ubytováni jsme měli zajištěno v Domově dětí a mládeže, který bezprostředně sousedí s hřištěm i sportovní halou. Celodenní stravování probíhalo taktéž v DDM.
V prvním prázdninovém týdnu tak v moderním sportovním areálu místního házenkářského klubu TJ Sokol Vracov trénovalo dvacet Opatovických chlapců a děvčat. Soustředění vedli zkušení trenéři a vedoucí, kteří se dětem snažili připravit pestrý program.  Protože už od počátku akce lámaly teploty vzduchu rekordy, někdy až +36°C ve stínu, probíhala různá cvičení na míčovou techniku většinou jen v dopoledních hodinách. Po obědě a zaslouženém odpočinku přišla na řadu „příprava“ v hezkém areálu Vracovského koupaliště, kde děti většinu času řádily ve vodě až do večera. Během týdne byla také sehrána dvě přátelská utkání s místními mladšími a potom i staršími dětmi.
Každodenní tréninkové jednotky směřovaly k pátečnímu vyvrcholení – házenkářskému sedmiboji. Děti byli rozděleni do několika skupin a postupně absolvovaly všechny cvičení zaměřené na rychlost, obratnost, míčovou techniku i vytrvalost. U nejmladších minižáků zvítězila Viktorka Bittnerová. Mezi mladšími žákyněmi uspěla nejlépe Míša Kubelková. V kategorii starších žákyň zvítězila Barča Bittnerová.  U starších chlapců byl nejlepší David Lupoměský. Všichni účastníci této soutěže byli odměněni hezkými cenami věnovanými partnery našeho oddílu národní házené.
Nesmíme také zapomenout zmínit oblíbenou a netrpělivě očekávanou stezku odvahy. Uspěly všechny děti, dokonce i ty menší celou trasu zvládly bez větších problémů.
Závěrem vyhodnocení soustředění je potřeba poděkovat všem, kteří se na akci podíleli a v jejím průběhu jakkoli pomáhali. Zvláštní uznání patří trenérům Liboru Bittnerovi, Jindrovi Hruškovi, Janě Lupoměské a Vaškovi Liškovi, kteří vydrželi po celý týden vést naplánovaný program i v nepříjemně vysokých teplotách, které ve Vracově a okolí panovaly.

Už nyní se všichni těšíme na další již 10. ročník, opět v prvním červencovém týdnu roku 2013.

za TJ Sokol Opatovice nad Labem    Radek Kubelka