8. ročník tréninkového soustředění žactva TJ Sokol Opatovice nad Labem

Stupno u Rokycan  2.7. – 9. 7. 2011


V Západočeském Stupně u Rokycan se uskutečnilo již 8. tréninkové soustředění žactva oddílu národní házené TJ Sokol Opatovice nad Labem.
V prvním prázdninovém týdnu tak v moderním sportovním areálu místního házenkářského klubu trénovalo 40 chlapců a děvčat. Soustředění vedli zkušení trenéři a vedoucí, kteří dětem připravili pestrý program. V dopoledních hodinách většinou probíhala různá cvičení na míčovou techniku doplněná o rychlostní disciplíny. Po obědě přišla na řadu tréninková utkání, nejprve mladších a potom starších dětí. Využili jsme i blízkého lesa s vyznačenými trasami na vytrvalostní běh. Protože se soustředění zúčastnil rekordní počet dětí, bylo několikrát využito i druhé školní hřiště v obci.
Každodenní tréninkové jednotky směřovaly k pátečnímu vyvrcholení – házenkářskému sedmiboji. Děti byli rozděleni do skupin a postupně absolvovaly všechny cvičení zaměřené na rychlost, obratnost, míčovou techniku i vytrvalost. U nejmladších minižáků zvítězila Anetka Sentivanová, druhý skončil Tomáš Kodym před třetí Káťou Navrátilovou. Mezi žákyněmi uspěla nejlépe Adélka Šandová následována Míšou Špaténkovou. Třetí skončila Martina Polednová. Mezi žáky skončili se stejným počtem bodů na prvním a druhém místě Filip Pechánek a Enrique Lysoněk. Třetí byl Michal Hovorka. U starších děvčat dominovali sestry Pavla a Petra Jankovy následované na 3. místě Terezou Petříčkovou a Barčou Bittnerovou. Mezi staršími chlapci potvrdil své loňské vítězství Patrik Kučera, druhý skončil Michal Nguyen, třetí Jakub Bureš. Nejlepší z této soutěže byli odměněni hezkými cenami věnovanými partnery oddílu národní házené.
Přesto, že nás potrápilo několikrát deštivé počasí, zvládli všichni také půldenní pěší výlet okolní krajinou. Nesmíme také zapomenout zmínit oblíbenou a netrpělivě očekávanou stezku odvahy. Uspěly všechny děti, dokonce i ty menší celou trasu zvládly bez větších problémů. Poslední večer soustředění si děti užily tradiční diskotéku, v přestávkách byly vyhodnoceny všechny soutěže probíhající po celý týden a každý si odnesl nějakou hezkou pozornost.
Závěrem vyhodnocení soustředění je potřeba poděkovat všem, kteří se na akci podíleli a v jejím průběhu jakkoli pomáhali. Už nyní se všichni těšíme na další již 9. ročník, opět v prvním červencovém týdnu roku 2012.

Foto ze soustředění