Finálový turnaj o Pohár ČR v kategorii starších žákyň

(aktualizováno 1. 6. 2009)

Oddíl národní házené TJ Sokol Opatovice nad Labem byl pověřen organizací finálového turnaje o Pohár ČR v kategorii starších žákyň. Turnaj se uskuteční ve dnech 12. až 14. června 2009 ve sportovním areálu našeho oddílu v Pohřebačce.

Zúčastní se ho sedm družstev (včetně domácího týmu) ze všech oblastí České republiky. Sportovat tak bude více jak 100 děvčat, která ve třech dnech absolvují náročný program šesti vzájemných zápasů se všemi soupeři.

Celá záležitost je nesmírně organizačně náročná a vykonávají ji dobrovolní funkcionáři našeho oddílu ve svém volném čase. Pro náš oddíl představuje pořádání takovéto akce i nemalé finanční nároky. Coby pořadatel jsme povinni zajistit ubytování, stravování, ceny pro nejlepší družstva i jednotlivce, atd. Chceme se ale tohoto úkolu opět úspěšně zhostit, tak jako v roce 2006, kdy jsme organizovali stejný finálový turnaj, tehdy ale pro starší žáky.

Věříme, že podporou mládežnické házené zvýšíme zájem dětí obecně o sport nejen v našem regionu. Opatovické družstvo mladších žákyň získalo pro náš oddíl v loňském roce Pohár České republiky. Letos tak budou mít možnost děvčata hrát proti nejvyspělejším týmům republiky ve vyšší věkové kategorii.

Záštitu nad akcí převzala ing. Jana Pernicová radní Pardubického kraje pro školství, kulturu a tělovýchovu, Zdeněk Čihák předseda krajského sdružení ČSTV a ing. Pavel Kohout starosta naší obce.

Finálový turnaj bude prezentován u našich mediálních partnerů v Pardubických novinách, Novinách Pernštejn a ve vysílání rádia OK. Kompletní informace jsou k dispozici také na pravidelně aktualizovaných webových stránkách našeho oddílu www.nhopatovice.cz.

Tímto srdečně zveme nejen všechny stálé příznivce a fanoušky, ale také ostatní spoluobčany k návštěvě jednotlivých utkání. Přijďte povzbudit naše děvčata. Těšíme se na Vás.